PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!

PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-07-12 00:33:50

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

FAQ - najczęściej zadawane pytania

CELE
1. Fidżi, no ale po co te turnieje? Tak gramy i gramy... po co to wszystko? Skomentujesz to jakoś?
Odp. Mistrzostwa Świata 2014 Fidżi ma kilka zadań. Tymi podstawowymi są: zdrowa rywalizacja, polepszanie umiejętności i przyjemne spędzanie czasu wieczorem po całym dniu pracy. Te cele mogą wydawać się Wam banałami wyjętymi wprost z reklamowych sloganów, ale to jest właśnie kwintesencja całego projektu. Dzięki MŚ mogę się też uczyć. Dbanie o porządek, tabelę, forum i funpage wymaga troski o odpowiednie zorganizowanie, a dla mnie to swego rodzaju test. Mogę Wam w sekrecie powiedzieć, że cieszę się, że mogę na kilka godzin dziennie zapewnić grupce zapaleńców dawkę adrenaliny. Ilekroć ktoś skomplementuje MŚ 2014 Fidżi, jestem naprawdę dumny. Krytykę też staram się przyjmować. Robię coś twórczego i pożytecznego. Z tego czerpię siłę. Jednak jest jeszcze jeden, wyższy cel - to chęć stworzenia prawdziwej społeczności MŚ 2014 Fidżi! Dążę do zebrania twórczych, ciekawych ludzi, którzy chcą coś razem stworzyć! Wyobraźcie tylko sobie - "żywe" forum, oficjalna gazetka, Turnieje Masters nadawane do internetu na żywo z komentarzem (!), a nawet co miesięczne zloty MŚ 2014 Fidżi w realu! Czy to nie brzmi pięknie? 
2. a) Fidżi, ja jestem taki słaby w haxballa, ale też chciałbym zagrać sobie w turnieju, mogę?
b) Fidżi, turniej powinien być tylko dla najlepszych, wywal tych noobów z rooma, oki?
Odp. MŚ 2014 Fidżi to rozgrywki dla wszystkich. Dla słabych graczy i dla pro. Dla młodych i tych starszych. Dopóki każdy zachowuje się kulturalnie, każdy może zagrać.
TURNIEJ
1. Wszedłem do pokoju już w trakcie rozgrywek i chcę zastąpić nieobecnego gracza, ale Fidżi mi nie pozwala, dlaczego?
Odp. Zastępowanie graczy jest dozwolone tylko do końca drugiej kolejki fazy grupowej. Spowodowane jest to protestami graczy, którym nie podobało się, że ktoś zagra w trzeciej kolejce tylko jeden mecz, a mimo to wychodzi z grupy. Chodzi o zwykłe fair play.
2. Ja mam zarezerwowany kraj, ale nie zdążyłem wejść do pokoju, bo zajęto już wszystkie miejsca. Fidżi, weź zwolnij dla mnie miejsce, zgoda?
Odp. Nie wpuszczam do pokoju spóźnionych graczy. Przynajmniej na razie będzie rządzić zasada "kto pierwszy, ten lepszy".
3. Jak dobierani są gracze do grup?
Odp. Wszyscy gracze przenoszeni są do zakładki Spectators. Naciskam "lock" by gracze nie przeskakiwali z okienka do okienka, po czym naciskam kilka razy "auto", który losuje graczy tak długo, aż wszyscy zajmą miejsca w okienkach po prawej i lewej. Ten proces odbywa się pięć razy. W red i blue teamie znajduje się wtedy po 8 osób. Taka grupka jest rozdzielana na wyższą i niższą połówkę i w ten sposób powstaje grupa.
4. Ile czasu trwają mecze?
Odp. Mecze grupowe trwają jedną minutę z możliwością remisowego wyniku. Wszystkie mecze po fazie grupowej trwają dwie minuty. Jest to nagroda za wyjście z grupy. Skoro ktoś był na tyle dobry, by zająć w grupie co najmniej drugie miejsce, zasługuje na to, by w fazie pucharowej zagościć trochę dłużej niż minutę. Finaliści są tutaj traktowani w sposób szczególny. Finał trwa aż trzy minuty.
5. Ile trwa dogrywka? Czy gramy do złotego gola?
Odp. Zawsze trwa jedną minutę. Gramy do złotego gola.
6. Gramy karne?
Odp. Tak.
7. W meczu trwającym minutę jest remis, lecz decydująca bramka padła w chwili, gdy na liczniku napisane jest "1:00". Bramka liczy się, czy nie?
Odp. Liczy się. Dopóki nie pojawi się napis "overtime", mecz trwa. 
8. Turniej trwa, chcę obejrzeć tabelę, mogę?
Odp. Po każdej fazie rozgrywek, zwłaszcza w fazie grupowej (1. kolejka fazy grupowej, 2. kolejka fazy grupowej, 3. kolejka fazy grupowej, ćwierćfinały, półfinały, finały i mecz o 3. miejsce) wysyłam link do tabeli i informuję, że jest kilkadziesiąt sekund na obejrzenie statystyk.
9. Fidżi, ja mam lagi, przeciwnik strzelił mi bramkę i nie da się grać, chcę zrestartowania meczu, oki?
Odp. Bramki z lagów się liczą. Można jednak poinformować przeciwnika o zaistniałej sytuacji, który może, ale nie musi zwrócić gola. Wyjątki dotyczą mega lagów, atakujących wszystkich zawodników. Jeśli masz lagi, zaloguj się do pokoju raz jeszcze, poproś, a przytrzymam dla Ciebie miejsce.
10. Jaka jest kara za walkower?
Odp.Kiedy gracza nie ma w roomie, dopisuję do wyniku meczu 3:0 na korzyść osoby, która pozostała obecna.
11. A co jeśli w grupie wszyscy mają identyczne wyniki? Kto awansuje?
Odp. Wtedy decyduje kolejność krajów w Rankingu Narodów.
WSPÓŁPRACA
1. Czy chcesz ze mną współpracować, Fidżi?
Odp. Ja jestem osobą otwartą na propozycje. Bardzo cieszy mnie, kiedy ktoś do mnie napisze mówiąc "Fidżi, mam doskonały pomysł jak rozkręcić turniej!". Przecież nie robię tego turnieju wyłącznie dla siebie, ale też dla innych. Jeden z użytkowników nawet zaproponował stworzenie gazetki. Cenię ludzi, którzy chcą coś od siebie dać. Jednak jeśli chodzi o współpracę, to jestem do niej bardzo sceptycznie nastawiony. Lubię działać sam, ponieważ wtedy wiem, że wszystko jest (a przynajmniej staram się by było) dopracowane na ostatni guzik. Jeśli coś zepsuję, to tylko ja biorę odpowiedzialność za błąd i na nikogo nie muszę się denerwować. Praca indywidualna sprawia mi przyjemność. Nie chcę współpracy z innymi forami, nie chcę więcej adminów oprócz mnie z wcześniej wymienionego powodu. Wolę, żeby MŚ 2014 Fidżi były małym, ale skutecznie się rozwijającym projektem niż wielomilionową inwestycją z podwyższonym ryzykiem. Małe (tak, 16 osobowe turnieje uważam za małe) może nie są godne transmisji do telewizji, ale na pewno panuje w nich porządek i miła atmosfera.
2. Fidżi, ale ja chcę z Tobą zrobić mega turniej na 783961651 osób! Współpracujemy?
Odp. W głębi serca marzę o ogromnych rozgrywkach, w których uczestniczy 200 osób reprezentujących każdy kraj na świecie, z systemem eliminacji do finałów Mistrzostw Świata dokładnie takimi jak w piłce nożnej, w których wszyscy się znają i których nie obchodzi, że znów nie wyszło się z fazy eliminacyjnej w grupie z samymi drużynami pokroju prawdziwej reprezentacji San Marino w piłce nożnej. Jednak już turnieje na 32 osoby i więcej to poważne przedsięwzięcie. Na pewno duży odsetek meczy zakończy się walkowerami. Opanowanie takiej ilości osób to jest duże wyzwanie. Zachęć do tego pomysłu większość graczy z forum, przedstaw szczegóły swej idei, spróbuj mnie przekonać. Choć jak już mówiłem, mam silne powody do pozostania przy takiej formie MŚ 2014 Fidżi jakie są obecnie, to nie należę do osób, których jedynym argumentem jest "nie, bo nie". Jeśli jesteś pewien, że masz wartościową inicjatywę, to czekam na wiadomość od Ciebie!
3. Daj mi admina Fidżi, pomogę Ci ogarniać room, co Ty na to?
Odp. Nikomu nie daję admina. Dopuszczam wyjątki w uzasadnionych sytuacjach, lecz na ogół adminem jestem tylko ja. Po pierwsze, bywa, że ktoś po otrzymaniu adma banuje cały pokój itp. Po drugie, powód jest ten sam co zawsze, napisany powyżej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flux-football.pun.pl www.mibm2007.pun.pl www.otoja.pun.pl www.haracze.pun.pl www.bassteam.pun.pl