PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!

PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!


#1 2014-07-14 18:04:56

Vampiro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 19
Punktów :   

Nowy system rankingowy

Wiec tak system będzie taki sam jak teraz tzn za 1 miejsce 10 pkt itd.
Tyle ze gracze będą mieli dodatkowy % za mecz z wyżej rankingowanym przeciwnikiem.



Załóżmy, ze GRACZ A z 1 miejsca gra z GRACZEM B z 30 miejsca.

I Tu jeżeli GRACZ B wygra z GRACZEM A powinien dostać bonus w postaci różnicy miejsc w tym wypadku jest (30-1)=29 i ten wynik podzielony przez 10 sprowadzony do takiej formy : x2.9

I teraz GRACZ B dostaje 10pkt(za 1 miejsce) x2.9 czyli 29 punktów
Jeżeli GRACZ B przegra i zajmie tylko 2 miejsce powinien również dostać bonus 8pkt (za 2 miejsce) x2.9 co daje w przybliżeniu 23 punkty

Pomyślicie co gracz zajmujący 2 miejsce w turnieju dostanie więcej punktów od tego z 1? Otóż tak bo doszedł do finału i przegrał  z graczem, który jest na 1 miejscu w ogólnym rankingu.


Taki system pozwoli wybijać się nowym, ale i dogonienie tego 1 nie będzie i tak za łatwe bo w miarę ze zdobywanymi punktami rośnie pozycja rankingowa a co za tym idzie maleje bonus za mecze tego typu.


Myślę, że obliczanie tego jest banalne i dość szybkie.

Offline

 

#2 2014-07-14 18:12:10

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

No to jest taki mega uproszczony ranking ELO. Ma to pewien sens. Ale nie rozumiem pewnej rzeczy. Ten współczynnik liczy się tylko za finał? Czy za wszystkie mecze? Za dużo pracy będzie przy obliczaniu punktów i współczynników dla każdego ćwierćfinalisty itd. WIEM! Możnaby wykorzystać cudownego darmowego Chessarbitera (który oblicza podobnie do ELO), który bez problemu powinien szybko obliczać rankingi. Tylko że to budzi i tak dodatkowe komplikacje...
EDIT Znasz moje zdanie Vampiro, lepiej nieco nie dopracowany system ale przejrzysty i szybki w aktualizowaniu Rankingu, niż coś totalnie sprawiedliwego, ale wymagającego ogromnych nakładów pracy.

Offline

 

#3 2014-07-14 18:40:03

Vampiro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

http://s6.ifotos.pl/img/1111png_ewsanna.png Prosty wzór zrobiony w Excelu dzięki, któremu można w łatwy sposób obliczyć wszystko w bardzo krótkim czasie i bez wysilania się.

Offline

 

#4 2014-07-14 18:46:29

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

To ja już mimo wszystko wolę Chessarbitera (jak chcesz , pobierz sb za darmo demo i wypróbuj). Efekt podobny, a na pewno nie będzie błędu no i chyba szybciej by to poszło. Wybacz jeśli moje komentarze na temat excela wydają się nie mądre, słaby jestem z informatyki. O ile mi wiadomo są w necie darmowe i to nawet lepsze programy od chessarbitera demo, służące do obliczania rankingów i tworzenia tavelek turniejowych.

Offline

 

#5 2014-07-15 18:28:24

Vampiro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

http://s2.ifotos.pl/img/Izi-Maxpn_ewarwpa.png Najprostszy wzór i rozwiązanie. Najbardziej sprawiedliwe dla obu stron.

Offline

 

#6 2014-07-24 23:24:10

Kolumbia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

A co powiecie na coś takiego?

a/b*k

a - liczba zdobytych pkt
b - liczba rozegranych turniejów
k - wynosi 0.b dla b<10, dla b>9 zawsze wynosi 1 (to tylko moja propozycja)

Zalety systemu:

a) w porównaniu do elo:

1. Prostszy do wyliczenia
2. Bardziej przejrzysty dla graczy
3. Nie dojdzie do sytuacji gdzie wygrywający w finale turnieju po dogrywce lub karnych traci punkty

b) w porównaniu do obecnego systemu:

Obecny system nie bierze pod uwagę liczby rozegranych turniejów przez co jest nie obiektywny i według mnie za bardzo premiuje częściej grających


Po co k? k ma wyeliminować sytuacje, gdzie zwycięzca jednego turnieju czeka bezstresowo na turniej masters

Na koniec można to wszystko pomnożyć  x100 albo i 1000 żeby lepiej wyglądało

Offline

 

#7 2014-07-25 09:18:24

Szanty

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-24
Posty: 3
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

Vampiro m racje ten sposób nie jest zbytni skomplikowany a skuteczny. Pozwoli troszkę podgonić tym co dopiero dołączyli do mistrzostw. Moim zdaniem zostałbym przy tym exelu, tylko jeśli Fidżi mówisz, że słabo to widzisz, to kto miałby to robić? W sumie to nie jest nic trudnego tylko po prostu nie mieszać się w liczbach. Bardzo fajnie to rozpisał Vampiro więc żaden z graczy nie powinienem mieć problemu. No to powtarzam, moje zdanie na ten temat jest takie żeby jak najszybciej uaktywnić sposób Vampiro.

Offline

 

#8 2014-07-25 12:26:15

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Nowy system rankingowy

Możemy spróbować. Od jutra postaram się przeanalizować ten system i wprowadzić przynajmniej na okres próbny Ranking Vampira jako oficjalny.
Z racji faktu, że już niedługo będą 50 MŚ już (=Turniej Masters), to po 40 MŚ już nie będziemy zmieniali rankingu. Żeby nie było później jakiś spin, że na dwa turnieje przed końcem pojawia się nowy ranking w którym ktoś jest znacznie lepiej uplasowany.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bassteam.pun.pl www.gr2wil.pun.pl www.mibm2007.pun.pl www.otoja.pun.pl www.flux-football.pun.pl