PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!

PRZENOSINY NA msmiu.c0.pl !!!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-07-13 00:12:20

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Ograniczenie ilości graczy

Pokój mieści obecnie 16 osób. Załóżmy taki dosyć negatywny scenariusz, że tylko 30% graczy ma czas na grę i chce wejść do pokoju. Uznajmy, że zawodników łącznie mamy 50. Co wtedy? Zamknąć rekrutacje? Trochę bez sensu. Z jednej strony, nie wolno ograniczać dopływu nowych graczy, oni też mają prawo zagrać. Z drugiej strony, duża ilość zawodników będzie nie do ogarnięcia. Oczywiście można robić eliminacje, ale to wymagać będzie prawdopodobnie dodatkowego hosta i zarazem admina. Chyba już znacie moje zdanie, które napisałem w FAQ. Lepszy mały turniej z dobrze znającą się społecznością niż forum zasypane nołnejmami. Mam pewną obawę, że prędzej, czy później gracze zaczną odchodzić. Oczywiście jest to nieuniknione i zawsze ktos zniknie z MŚ 2014 Fidżi i akceptuję to. Lecz nie chcę doprowadzić do tzw masówki, gdzie dwustu ludzi jest... I nie wiadomo jaki mają cel. Tak jak już w FAQ pisałem, duże projekty to duże ryzyko. Można zebrać setkę ludzi. Da się. Tylko po co? Żeby tworzyć gigantyczne turnieje, w których co drugi mecz to walkower? Spójrzcie tylko na obecne rozgrywki. Jest tylko 16 wolnych miejsc. Za to praktycznie nie ma walkowerów. Prawie nikt nie wychodzi z pokoju (no dobra, najwyżej trzy osoby), więc ciągłość rozgrywek jest zachowana. Ktoś wspominał o założeniu hasła do pokoju. Wtedy na konferencji na gg hasło otrzymywaliby tylko gracze zrzeszeni w MŚ 2014 Fidżi, a osoby z zewnątrz, by zagrać, musiałyby wejść na forum i dopiero zarezerwować kraj. Link znaliby z nazwy roomu. Przepraszam Was, że trochę chaotycznie mówię, ale to przez to, żemoja głowa jest pełna przemyśleń i pomysłów

Offline

 

#2 2014-07-13 18:26:20

Querty12

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: Ograniczenie ilości graczy

Moja głowa też jest pełna przemyśleń i pomysłów.
Ja mam taki pomysł na granie graczy, że właśnie jak Mówisz (Piszesz) założyć hasło.
Jednak zbierać graczy tak, że na forum zrobić dział gdzie Mówiłbyś (Pisałbyś) od której do której będzie poszczególny turniej i o której godzinie będzie.
A gracze pisaliby czy będą a jak by nie byli to może byś z rankingu odejmował np. 2 punkty za nie spełnienie się ze swoich słów czy coś takiego.
To taki pomysł ode mnie, myślę, że jest to dobry pomysł ponieważ ciągle widać tylko not set.
Pozdrawiam z Niemiec (wakacji), Querty.

Offline

 

#3 2014-07-18 14:22:37

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Ograniczenie ilości graczy

Odświeżam. W tej chwili łącznie mamy już 38 graczy. Kilka kolejnych osób czeka już kilka dni na przyjęcie na listę. Tak więc powtarzam pytanie - co robimy? Zamykamy rekrutację? A może ograniczamy? Moim zdaniem zamknięcie nie wchodzi w grę, lepsze byłoby ograniczenie. Tylko na jakich zasadach spowolnilibyśmy rekrutację?

Offline

 

#4 2014-07-20 13:01:23

Querty12

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: Ograniczenie ilości graczy

Wg. mnie, można byłoby robić dwa razy ten sam turniej.
Jak w jednym jest po 16 osób to myślę aby zrobić tak, żeby np. o godzinie 16 grała pierwsza grupa a o 20 druga grupa.
I hasło byłoby rozsyłane do konkretnych osób.
Chodzi mi o to, że w jeden dzień dla grupy 1 gdzie wylosowane byłaby losowa garstka osób i druga, trzecia grupa.
Mam nadzieję, że to w miarę dobry pomysł.

Offline

 

#5 2014-07-20 13:59:06

Fidzi

Administrator

6213636
Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Ograniczenie ilości graczy

Cały problem właśnie w tym tkwi niestety, że najbardziej opłaca się robić jeden turniej. Dlaczego? Wyjaśnię to na prostych zasadach popytu i podaży. Kiedy jest mała podaż, a duży popyt czyli tak jak jest teraz, turniej się dobrze rozwija. Walkowerów jest niewiele. Rzadko ktoś ucieka z pokoju. W tej chwili 16 slotów zapełnia się już regularnie w max 10 minut, przy czym po 2 minutach jest już zwykle 13 graczy, więc czeka się na ostatnie "sztuki". Najszybciej chyba pokój zapełnił się w jakieś dwie minuty. To świadczy o tym, jaką popularność razem zdobyliśmy. Niestety, kiedy pojawi się gra na dwa pokoje po 16 osób wystąpi kilka problemów. Po 1 wzrośnie podaż, więc zajęcie slota już nie będzie takim wartościowym łupem". Po 2, nie mógłbym grać w jednej z grup - oczywiście gdyby było inaczej, zagrałbym dwa razy więcej turniejów niż wszyscy= unfair. Tak więc nie mam ochoty prowadzić turnieju, w którym nawet nie wystąpię. Oznacza to dla mnie za dużo pra y a za mało zabawy. Po 3, skoro każdy musi mieć prawo do gry tyle samo razy, a dziennie gralyby dwa pokoje, to nie ma mowy o tym, by jedna osoba zagrała dwa turnieje dziennie. Dla mnie oznaczałoby to łącznie cztery turnieje do ogarnięcia dziennie, a po trzech maM już serdecznie dosyć haxballa . . No i po 4 - kiedy zmniejszy się wartość slota ( bołatwiej go będzie zdobyć) pojawi się dużo walkowerów. Po 5, skoro każdy dba o swoje mirjsce w pokoju, to panuje jako taki porządek. Wiecie, że panują dwie kary. Najpierw kick, później ban. W pokoju da się utrzymać porządek, bo każdy wie, że kick może już trwale wykluczyć kogoś z zabawy. Bo każdy wie, że na jego miejsce czycha ktoś inny.

Offline

 

#6 2014-07-20 19:36:21

Querty12

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-07-10
Posty: 12
Punktów :   

Re: Ograniczenie ilości graczy

To może odświeżać listę zarezerwowanych krajów.
W takim sensie, że wysyłać wiadomość czy coś o tym, czy ktoś jest aktywny i jeśli np. nie odpowie na wiadomość w ciągu np. trzech dni to kraj zostaje wykluczony bądź nieuaktywniony w liście obecnych krajów.
Dużo roboty i nie ma jak wszystko ogarnąć.

EDIT: Albo zrobić room na hasło i wątki tworzyć bądź na FB informować i pisałyby osoby czy będą na pewno bądź prawdopodobnie będą.

Ostatnio edytowany przez Querty12 (2014-07-20 19:37:52)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gr2wil.pun.pl www.mibm2007.pun.pl www.bassteam.pun.pl www.flux-football.pun.pl www.otoja.pun.pl